JOT-Raba

Regulamin


Regulamin łowiska Raba2

 1. Połów ryb w obwodzie Nr 2 rzeki Raby (początek: ujście Lubieńki; koniec: korona betonowego stopnia wodnego zabezpieczającego kolektor ściekowy 1500 m poniżej mostu z Zarabia w Myślenicach) jest dozwolony dla osób posiadających kartę wędkarską i wędkarzy zagranicznych po wykupieniu zezwolenia dziennego lub rocznego. Dzieci i młodzież mogą łowić bez zezwolenia tylko w towarzystwie osoby posiadającej zezwolenie. Ryby przez nie złowione zalicza się do limitu posiadacza zezwolenia.

 2. Na odcinku Raby od ujścia potoku Lubieńka do początku muru oporowego w miejscowości Stróża oraz na odcinku potoku Krzczonówka, od połączenia potoków Skomielnianka z Łętówką w miejscowości Tokarnia do ujścia do Raby, ustanowiony jest wydzielony rejon obwodu o nazwie „Tarliska Górnej Raby Ab Ovo”. W rejonie tym obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb oraz posiadanie osobnych zezwoleń (w formie rejestrów wykorzystanych dniówek).

 3. Przed przystąpieniem do połowu ryb należy wypełnić, w rejestrze wydanym przez użytkownika rybackiego, kolumnę „data połowu” a następnie wpisywać długości w cm wszelkich ryb przeznaczonych do zabrania, natychmiast po ich złowieniu.

 4. Połów ryb w dopływach Raby i Krzczonówki oraz w obrębie ochronnym przepławki jazu w Myślenicach (od 50m powyżej wlotu do 50m poniżej wylotu z przepławki) jest zabroniony.

 5. Przy zakupie zezwolenia dziennego pobierana jest kaucja, zwracana w miejscu zakupu po oddaniu wypełnionego rejestru połowów w terminie do 7 dni od daty zakończenia połowu.

 6. Połów ryb dozwolony jest wyłącznie w porze dziennej, tj. nie wcześniej niż godzinę przed wschodem i nie później niż godzinę po zachodzie słońca (według danych polskiego kalendarza).

 7. Połów ryb dozwolony jest na jedną wędkę wyposażoną w kołowrotek i linkę muchową, uzbrojoną w co najwyżej dwie sztuczne muszki wykonane na pojedynczych haczykach bez zadziorów lub z zadziorem dociśniętym do łuku haczyka. Na podstawie specjalnych dodatkowych zezwoleń wolno ich okazicielom łowić klenie na owoce na odcinku od początku muru oporowego w Stróży do końca obwodu.

 8. Zabronione jest obciążanie przyponu muchowego i nęcenie ryb.

 9. Obowiązują wymiary i okresy ochronne zgodne z przepisami Ustawy Rybackiej. Okres ochronny ulega skróceniu o dzień ustawowo wolny od pracy, jeśli przypada on na pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego. Dodatkowo, obowiązuje całkowity zakaz połowu pstrągów potokowych rasy myślenickiej, charakteryzującej się występowaniem nielicznych czerwonych kropek na płetwie grzbietowej.

 10. Limit dzienny połowu ryb łososiowatych łącznie wynosi 3 sztuki. Połów ryb spokojnego żeru i drapieżników nie jest limitowany. Limit dzienny zabranych pstrągów potokowych wynosi 1 sztuka, bez względu na rodzaj zezwolenia.

 11. Po zabraniu kompletu ryb łososiowatych wędkarz zobowiązany jest zaprzestać połowu lub wykupić kolejne zezwolenie.

 12. We wszystkich sytuacjach nie ujętych w niniejszym regulaminie obowiązują przepisy Ustawy Rybackiej i Ustawy o Ochronie Przyrody.

 13. Wędkarzom naruszającym przepisy niniejszego regulaminu może być cofnięte zezwolenie na połów.

Życzymy udanych połowów